הבלוג של עירית

מנהלת האגף הטיפולי משתפת מחשבות

­
2406, 2018

פיזיותרפיה, הידרותרפיה, אימון בחדר הכושר ומה שבניהם

טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה הינם טיפולים ידועים ומוכרים לכל. שאלה מעניינת שעולה פעמים רבות והפעם נרצה להתעכב עליה- האם לשלב או להפריד בין טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה? במה נכון להתחיל? ומתי ברצף הטיפול כדאי לשלב אימון בחדר הכושר?

אנו, במרפאת המומחים בשער הנגב (הידרוLife), סבורים כי התשובה הטובה ביותר הינה שילוב. תשובה זו מתבססת על התפיסה כי שיקום מולטי דיסציפלינרי של צוות המורכב מאנשי מקצוע ממספר התמחויות טיפול, נותן את המענה היעיל ביותר, המניב את התוצאות הטובות ביותר, בפרק הזמן הקצר ביותר. בפני מי שפונה לשירות הציבורי או הפרטי לשיקום בפיזיותרפיה ובהידרותרפיה עומדת האפשרות לקבל את אחד מהטיפולים, ללא קשר ביניהם. את הטיפולים ניתן לקבל במקומות שונים ועל ידי מטפלים שונים.

מרפאת המומחים בשער הנגב (הידרוLife), הינו מרכז הנטוע בלב הקהילה. אנו עוסקים בפיזיותרפיה, הידרותרפיה, פעילות גופנית שיקומית וספורטיבית, תזונה, עיסוי רפואי ואף פסיכולוגיית ספורט. כל זאת תחת קורת גג מקצועית אחת. אנו שמים את המטופל במרכז ובכך אנו מעניקים לפונים אלינו הזדמנות ייחודית להתקדם ולהשתקם עד לחזרתו לפעילות מלאה, בהתאם ליכולותיהם האישיות של המטופלים שלנו. כמובן שאנו גאים במיוחד באלו שהמשיכו את דרכם אצלנו כספורטאים בגופם ובנפשם.

לקוחותינו פוגשים צוות של מטפלים מקצוענים ואיכותיים, שיתפרו עבור המטופל את החליפה האישית, ממש על פי צרכיו הספציפיים. בין לקוחותינו: ספורטאי עילית, אנשים העוסקים בפעילות גופנית בריאותית וכל מי שמבקש לעצמו איכות חיים טובה יותר. לקוחותינו בוחרים לפנות למרכז ההידרותרפי בין אם למטרות שיקום בעקבות פציעה ובין אם לאימון גופני לצורך שיפור או שימור הבריאות והיכולות הספורטיביות.

במרפאת המומחים של הידרוLife, אנו מציעים גישה חדשנית המאפשרת לשלב בין מגוון  טיפולים. כך לדוגמא, אדם הסובל משחיקת הסחוסים בברכיים (תופעה שכיחה ביותר הקשורה בעלייה בגיל או בביצוע תנועות חזרתיות תחת עומס), יעבור הערכה מקיפה של מצבו. במרפאת המומחים שלנו, המטופל יפגוש אורתופד מומחה בפציעות ספורט. תוך הקשבה מלאה לצרכי המטופל ובהתאם להמלצות המקצועיות.

כך לדוגמא, אם הפניה למרפאת המומחים שלנו הייתה עקב כאבים חזקים, המופיעים במצב של עומס מינימלי ופעילות לא מאומצת, המטופל יופנה לטיפול הידרותרפי המשלב שתי אבני יסוד המקובלות במצב זה: תנועתיות והפחתה בעומס. בטיפול הידרותרפי שיתקיים בבריכה הטיפולית המחוממת, המטופל יוכל לבצע תנועתיות של הברכיים במגוון מנחים, כולל במנחי עמידה וריצה תוך הפחתה של עד 85% מהעומס במפרקים. כמו כן, למים החמימים מספר יתרונות: אלה יתרמו לשיפור גמישות הרקמות והפחתת כיווץ השרירים ההגנתי (הגורם גם הוא להגברת הכאב), המים מספקים התנגדות מדורגת כך שבתרגול במים, ניתן לחזק את השרירים הרלוונטיים. בשלב הבא, כאשר הכאבים יפחתו בצורה משמעותית, המטופל יתחיל במקביל גם טיפול פיזיותרפי במרפאת המומחים. זאת כדי לתרגל בסביבה הטבעית בה חי האדם- ביבשה, כנגד כח הכובד ומשקל הגוף. כל המחקרים מצביעים על כך שתרגול וחיזוק של התנועות היום יומיות, אותן המטופל מתרגל, הינם הכרחיים לתהליך השיקום.

שלב זה מאופיין בשילוב של טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה, תוך העלאה הדרגתית של העומס. כשיש שיפור משמעותי בכאביו של המטופל, ניתן להגדיל את המינון של הטיפול הפיזיותרפי ולהפחית את התרגול במים, שתוצאותיו כבר מורגשות היטב. גם בשלב זה, אנו מאמינים בגישת השילוב. כעת, בהנחיית הפיזיותרפיסט ומדריך חדר הכושר, המטופל יתקדם לטיפולים המשלבים טיפול פיזיותרפי ואימון בחדר הכושר, במטרה לשפר את כח השריר ואת הסיבולת שלו. אימון מסוג זה הכרחי כדי למנוע החמרה של מצב המטופל ואף נמצא כיעיל בשיפור לאורך זמן. השאיפה היא שבהדרגה, יוכל המטופל לתרגל באופן עצמאי בחדר הכושר ובבריכה, כשכל הזמן עומד לרשותו הצוות הרב מקצועי המצוי בשטח באופן מתמיד ויומיומי. עד להחלמתו של המטופל והגעתו למצב של איכות חיים טובה.

 

במרפאת המומחים שער הנגב (הידרוLife), ניתן לתאם ייעוץ על ידי פיזיותרפיסט מומחה, ללא תשלום.

מוזמנים להתקשר ל-052-5269611 או לשלוח לנו הודעה בפייסבוק- הידרוLife, המרכז ההידרותרפי בשער הנגב.

עירית צדק, פיזיותרפיסטית והידרותרפיסטית Ms. PT ,

מנהלת תחום שיקום ופעילות גופנית, המרכז ההידרותרפי שער הנגב.

 

***זהו מאמר שני בסדרת המאמרים הנהדרת שלנו, המקיפה את תחום הפיזיותרפיה, בגיליון הבא נתמקד בנושא מיתוסים נפוצים בטיפולי פיזיותרפיה.

2602, 2018

פיזיותרפיסטים משתפים פעולה

את הפיזיותרפיסטים של פיזיותר אנו מכירים היכרות רבת שנים. ככה זה בין קולגות ובזה אנו מאמינים. דרכינו הצטלבו פעמים רבות. לעיתים עבדנו יחד. פעמים רבות למדנו ולימדנו יחד והעיקר יש ביננו הערכה מקצועית ואישית רבה. ככה נולד מיזם שיתוף הפעולה בין הידרולייף ופיזיותר. יחד אנו מסוגלים לתת מענה רחב, מקצועי, נגיש וזמין למטופלים רבים.

המודל המשתף בינינו הוא מיוחד במינו. שתי קליניקות עם מגוון מטפלים שעובדות יחד בכדי להביא לתוצאות טובות יותר. אז אם את גר בשער הנגב אבל מקום לפיזיותרפיה יש כרגע רק בפיזיותר שנמצא בבאר שבע.

הידרולייף יפנו אותך לשם במהירות וביעילות – כי חשוב שתטופל הכי טוב והכי מהר. אם אתה תושב באר שבע והפיזיותרפיסט שבדק אותך בפיזיותר ממליץ לך על הידרותרפיה , אתה תופנה להידרולייף ותתחיל את הטיפול מידית.

ומה אם אתה זקוק לשני סוגי טיפולים? ומה אם לעיתים נח לך להיות מטופל בשער הנגב אבל לפעמים דווקא בבאר שבע. זהו היתרון שלנו כי אנחנו מאמינים בגם וגם ועוד ועוד …

תפנו לאן שמתאים עבורכם, בכל אחת משתי הקליניקות ימתינו לכם צוות של בעלי מקצוע מדהימים שיחד איתכם ימצאו את הדרך המשותפת הכי טובה להשיג את המטרות שלכם.

קישור לאתר פיזיותר www.physiother.co.il

1402, 2018

האחת שלנו, אנה לאורה

בשבוע החולף זכינו לארח ידידה יקרה של המרכז ההידרותרפי שער הנגב, גברת אנה לאורה מבורך. אנה לאורה שותפה מרכזית  בהקמתו ובתפעולו של המרכז מיום הקמתו, היגיעה אלינו מאיטליה לביקור המשלב סידרת טיפולי הידרותרפיה ופיזיותרפיה.

אנו מודים על שהייתה לנו הזכות לגמול לה ולו במעט על פועלה הרב לטובת אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים בדרום. נזכיר, שלפני שהוקם המרכז ההידרותרפי בשנת 2000, נאלצו הנזקקים לטיפול הידרותרפי לנסוע עד לאזור המרכז בכדי לקבל את הטיפול החשוב הזה.

תודה לכל הצוות הנפלא של הידרו-life שנתן יד, האיר פנים, התעניין, היה קשוב ומקצועי לאורך כל הביקור ותודה לך אנה לאורה.

מאחלים לך בריאות טובה ושנזכה לראותך אצלנו עוד שנים רבות.

610, 2017

משוגעים אמיתיים אבל מהצד הטוב של השיגעון

ביום שישי , בחול המועד, ב 13:00, מרפאה מייעצת עם פרופסור הלפרין. כן, זה הזמן היחיד שיש לפרופסור…אז אם הוא מגיע (בהתנדבות כבר אמרנו) Gil-li Finkelshtein מאשרת גם אנחנו כאן, אחריו. 8 מטופלים מאתגרים, מעניינים זכו לייעוץ ו15 אנשי צוות בהם רופאים, פיזיו, פסיכולוגית, מדריכת חדר כושר והידרותרפיסטים היגיעו והיפרו את הדיון שהיה כמו תמיד מעניין ומלמד.

היו לנו הפעם מדריכת חד”כ עם כאבי ברכיים שתיזדקק לבירור נוסף, וטרינר עם כאבים באזור המרפק שהופנה לפיזיו תרפיה וכאבי כף הרגל שיזכו להתייחסות של מידרס וגם טיפול. שחקן מיקצוען שקרע את ה ACL חזר למגרש ושוב קרע את הרצועה והפעם גם נזק למניסקוס וגופים חופשיים. דיון מעניין: ניתוח חוזר, השבתה ארוכה, טיפול שמרני. מעבר לספורט אחר? הכל עלה לדיון. ואחריו, ילד מתוק עם פרטס שהתבשר שהפרוגנוזה שלו טובה וימשיך בינתיים בהידרו. גבר בשנות ה50 עם חבלה סיבובית של הברך ונזק לMCL ואולי גם ה ACL. טופל בפיזיו , עכשו הידרו עם הגבלה משמעותית ביישור הברך. אבל בדיון וסיעור מוחות של מיטב הפיזיו וטיפול במקום הדגים שיש לאן לשאוף. המלצה דוקא לצאת מהמים ולחזור לפיזיו (תירגול, תירגול). ובמעבר חד אישה בשנות ה50 עם שינויים ניווניים בשתי הברכיים. מטופלת במים. קצת תקועה. לאן להתקדם. ניתוח? בדיקה ואחריה דיון והחלטה להמשיך בתירגול ולעבות אותו (תירגול , תירגול) ולאחריה מגיע גבר כבן 70 ספורטיבי ונמרץ עם רגלי כדורגלן וכאבי בברכיים אבל יותר מכך במרפקים ובכתפיים. פיברומילגיה, OA, מחלה ראומטית, בודקים , דנים. אין שאלה. תירגול, תירגול. ולסיום גבר כבן 60 נגר שקרע את גיד הבייספס ובא להתייעץ ושמע שעבודה רבה לפניו… תודה לכל המשתתפים. תודה לפרופסור הלפרין וכמובן למטופלים שמלמדים אותנו כל כך הרבה. שבת שלום חג שמח

1501, 2017

אני אוהבת את מקום העבודה שלי

אני אוהבת את מקום העבודה שלי, את הצוות שאני חלק ממנו. את היכולת לחבר ידע מקצועי מתחומים שונים לטובת הבאים בשערינו. את הלמידה המשותפת. בלי אגו או פוזה. כל אחד מביא את הידע שלו.

אני אוהבת את החידוש שבלמידה הזו המשתפת הלא פורמלית . השאלות והחידודים שמביא כל מדריך או מטפל שמכריחים אותנו לחשוב מחדש. בשבועיים האחרונים התעשרנו בלמידה מגוונת . פתחנו בסדנא של כרמל אשר Carmel Asherאחות במיקצועה, בעלת הכשרות רבות נוספות ומגוונות.. צעירה אך בעלת עתיד מבטיח (תזכרו את השם….) שעבדה איתנו על היכולת שלנו כמטפלים לראות סיטואציות טיפוליות מורכבות וקשות במבט רחב, מפריד, מכיל ושקט השומר גם עלינו.

המשכנו בהשתלמות גופלו בצוות הרחב של הבית וביום חמישי התכנסנו כולנו להתיידד עם מיטת הפילאטיס השיקומית שלנו .Galit Vered קולגה וחברה פזיותרפיסטית התפתחותית ומדריכת פילאטיס מיטות בכירה, העבירה לנו את נקודת ההסתכלות הפילטיסית על השיקום תוך שימוש במיטה, כשהיא מפגינה יכולות ביצוע מדהימות. היה מרתק מלמד ומפרה. המשך בשבוע הבא. תודה לכול הצוות היקר שאני חלק ממנו. זו זכות וברכה מיוחדת

1712, 2016

רגע לשבת

סיימנו עוד מרפאה מייעצת בהנחייתו של פרופסור הלפרין.
מחשבות שמתגלגלות בראש, בדרך הביתה..על האדם, הרופא, המטפל, העמית פרופסור הלפרין או כמו ששמעתי אותו מציג עצמו בשיחת טלפון ” מדבר נחום מהאורתופדית…” שנוסע ממקום למקום ומביא את הבשורה, את העבודה המשותפת, את ההסתכלות הבוחנת שמצד אחד היא מאוד רחבה ומצד שני מאוד מדייקת לא נותן לנו ליפול בפחים שטמונים בדרך.

דורש מאיתנו את המקסימום. דורש שנדע להציג בקול רם ובמקצועיות , שנסביר מה אנחנו רואים, שנסיק מסקנות מבוססות. איתו מגיעה גיל-לי Gil-li Finkelshtein שמאתמול היא פזיותרפיסטית לכל דבר ועניין (מזל טוב!) שבנאמנות וצניעות והמון רגישות מלווה את פרופסור הלפרין ותורמת על הדרך ככה בקטנה.. מידיעותיה הרבות.
ואיתם עוד כ15 אנשי מקצוע פיזיותרפיסטים בכירים וצעירים, מדריכי חדכ, הידרותרפיסטים וסטודנטים כולם מגיעים בהתנדבות מלאה בשעה המוטרפת הזאת של יום שישי 13:30. תורמים מהידע שלהם, מהניסיון שלהם לטובת המטופלים שקצת נתקענו איתם בטיפול…ויחד מחפשים מענה, פריצת דרך, עצה טובה.יד טובה .

איכשהוא זה מרגש אותי כשאני מסתכלת על כולכם שותפים ועמיתים שמפנים מזמנם בטבעיות ורצון בכדי ללמוד, לעזור, להתחלק. בדיון מכובד ומכבד, בגובה העייניים .
יהי רצון שנשכיל לשמר את המרפאה ואת האווירה ואת השותפות. שבת מקסימה לכולם

1809, 2016

מחשבות ממרפאת המומחים האחרונה

רואים ביחד מטופלים- כבר אמרנו. נותנים מקום מכובד לבעלי מקצוע שונים- כבר אמרנו. מתייעצים בכבוד, הגינות ומקצועיות- כבר אמרנו. כולם כולם באים בהתנדבות- עוד לא אמרנו.
אז תודה לכם אנשי מקצוע שאתם מפנים ומתפנים לטובת דיון וטיפול במטופלים את יום השישי שלכם, מתוך רצון אמיתי לקדם את המטופלים. תודה על השיח המשמעותי הרב מקצועי, המקדם של פזיותרפיסטים, אורתופדים, רופאי משפחה, הידרותרפיסטים, מדריכי יוגה, פילטיס, מדריכי פעילות גופנית ועוד.
ההתנדבות שלכם ראוייה לשבחים רבים והיא כלל לא מובנת מאליה.
אורי אלבר מפזיותר מציג את המקרה של ספורטאית עם פציעת ברך שמשביתה אותה מפעילות.
ברקע אלישע כבר מטפל במטופלת הקודמת ומיד אנו רואים האם וכיצד השפיע עליה הטיפול

708, 2016

מרפאת המומחים בהידרו

מרפאת המומחים של הידרו לייף ביום שישי במרכז ההידרותרפי שער הנגב.
מודל ייחודי שהופך אט אט לשיגרה ברוכה. בניהולו של פרופסור הלפרין היחיד והמיוחד כל כך עורכים סיעור מוחות ומקימים דיון משותף.
פזיותרפיסטים, סטודנטים לפזיותרפיה. רופאים, הידרותרפיסטים, מדריכי חד”כ, מדריכי פילאטיס בעלי מקצוע צעירים וותיקים בעלי ניסיון וכאלו הפוסעים פסיעות ראשונות במקצוע.
דעתם של כולם נשמעת בכבוד ובנחת.בודקים יחד, מתבוננים יחד בצילומים, לומדים להתבונן ןלהבין. לומדים לכבד. מזינים ומפרים אחד את השני. מרפאה מיוחדת ומרתקת.
הפעם הצטרף אלינו גם דר’ אלי טננבאום רופא משפחה במרפאות רבות באזור ונתרמנו רבות גם מהידע שלו.
תודה לכל מי שהגיע ותרם מהידע ומהזמן. תודה לכם מטופלים יקרים שאפשרתם לנו.
תודה לך פרופסור הלפרין.

Call Now Button