ווטסו – פירוש המילה הוא מים – WATER ושיאטצו – SHIATSU. בעוד רוב התרפיות המוצעות נעשות על גבי שולחן או מזרן בכדי לתמוך בגוף, ווטסו היא שיטה ייחודית

הווטסו התחיל בשנת 1980 ע”י הרולד דול, דול החל לטפל במים תוך התבססות על טיפול בשיטת שיאטצו זן שלמד ביפאן אצל שיאטצו מסואנגה. השימוש במים חמים בטמפ’ של 34 מעלות צלזיוס עוזרת בהרגעת הגוף, הנפש והשרירים. העדר כוח משיכה והעדר עומס על הגוף, מתירים לעמוד השדרה ושרירי הגוף תנועות שבדרך כלל לא ניתנות לביצוע על שולחן או מזרון. אדם שעובר טיפול שיאטצו חש גמישות וחופש תנועה, תחושה המשרה עליו חופשיות והתרוממות רוח ומגוון של תחושות המשתחררות תוך כדי טיפול.

טיפול ווטסו משלב מים חמים, שקט של פני המים ומתחת למים, האינטימיות שיש עם המטופל ומגע הגוף שמלטף את המים. כל אלו יוצרים תחושות בעלות השפעה עצומה על הגוף. רמות רגיעה גבוהות, נוחות, זיכרונות של תנוחות ילדות ומצב טרנס הם תחושות שכיחות במהלך הטיפול. ווטסו היא אומנות השונה בתכלית מטיפולים נורמאליים המועברים על שולחן מסאג’.

ווטסו הוא שילוב של מים חמים ועבודת גוף המשלבים אומנות השיאטצו, מסאג’ ותרפיה בתנועה בסביבה מימית חמה ונעימה. הגוף צף, נמתח ולש. הנפש נרגעת והשרירים משתחררים. מתח ולחץ נשטפים במים ומכאוב מוצא מרגע. גמישות הגוף הטבעית מתגלה מחדש.

שילוב של גוף ונפש

טיפול ווטסו משלב אלמנטים מתורת הזן שיאטצו, יוגה, ריקוד ומדיטאציה, מה שהופכים את טיפול הווטסו אפקטיבי בשל השימוש בטכניקות רבות ומצבי גוף שונים.

ווטסו לטיפול בכאבים ושיפור יכולת התנועה

כאשר הגוף נמצא בתוך סביבה מימית הטיפול נותן למפרקים ולרקמות יכולת תנועה מעבר לתנועה ביבשה. תנועות אלו עוזרות מאוד בהתגברות על כאבי פרקים ודלקות, פגיעות גב וכאבים כרונים בגוף.

ווטסו לשלווה והתרגעות

במצב של ציפה במים חמים גוף האדם יכול להגיע למצב של רגיעה אמיתית. כאשר הגוף רגוע הנפש נרגעת, המחשבות הופכות נקיות ומאפשרות למטופל לחוש תחושת עילוי ושלווה. ווטסו לנשים בהריון יש משהו במצב של הטיפול המזכיר לנו את התחושה של עובר ברחם אימו. באמצעות הווטסו תוכלי לחוות את התחושה שעובר עוברך בתוכך. המים החמימים מעניקים לך תחושה של ליטוף ורוגע. גבך ירגיש פחות את מעמסת תמיכה בבטן הגדלה, והלחץ המופעל על האגן והרגליים יופחת. חוויה שאסור להחמיץ.

בזמן הריון

הזמן ברחם, הוא הזמן בו אנחנו נוצרים. עובר חש מה שהאם חשה. באמצעות ווטסו תהיה במצב בו תתחברי אל עוברך, תכנסי למצב של רוגע ותחושי מצב של התחדשות והתעוררות. העיסוי יהיה מותאם עבורך בהתאם ללחצים שמופעלים על גופך. המים החמים יעזרו לשרירים להירגע ולהיפטר ממשקל הגוף לזמן קצר. תני לך ולתינוקך את המתנה של גוף משוחרר ונפש בריאה באמצעות טיפול ווטסו.

ווטסו לשמירה על בריאות

אנשים הסובלים מכאבים כרוניים לרוב נמנעים מפעילות גופנית בכדי לא להעצים את הכאבים. מצב זה גורם בסופו של דבר למוגבלות וקושי בתנועות, שרירים תפוסים, חולשת גוף וחולשה כללית פיסית ונפשית. עם חלוף הזמן השרירים הופכים מנוונים ונוצרות עוויתות בתנועה. לעיתים המצב מגיע לידי זיהום וצורך בתרופות ומשכי כאבים, בכדי להתגבר על חוסר התנועה. המצב הוא מעגלי והיציאה ממנו קשה. ווטסו היא דרך לצאת ממעגל הכאב.

בזמן הטיפול, חום המים יחד עם טיפוח ופיקוח של מדריך מומחה, יעזרו לגוף להגיע לרגיעה מכאב. השרירים מתעוררים לחיים ומשתחררים ממתח. תרגילי מתיחות שרירים יחד עם לחיצות נקודתיות בנקודות רגש בגוף, ממריצים את מחזור הדם ועוזרים במניעת עוויתות של תנועת השריר. הטיפול מאפשר מעבר של דם חדש ונקי אל האזור הפגוע ולעורר אותו. שחרור אדם מכאב מעוררים בנוסף ליכולת פיסית גם תחושה נפשית טובה וחדשה.